Zespół Pieśni i Tańca
Szczecinianie

Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie” – jest Reprezentacyjnym Zespołem Pomorza Zachodniego i Honorowym Ambasadorem Szczecina, ale przede wszystkim wizytówką polskiej kultury w kraju i za granicą. W swoją pracę angażuje dziś ponad trzystu artystów w różnym wieku: tancerzy, śpiewaków, solistów oraz muzyków. Zespół współpracuje z najwybitniejszymi choreografami, regionalistami i ekspertami w dziedzinie polskich tańców narodowych i regionalnych.

Kierownictwo zespołu tworzą: Ewa Ott- Kamińska – dyrektor artystyczna i założycielka Zespołu, Komisarz Regionu Zachodniopomorskiego Polskiej Sekcji CIOFF, Kazimierz Ott – Prezes Stowarzyszenia ZPiT „Szczecinianie” oraz Krzysztof Kamiński – dyrektor muzyczny.

Od 8 lat „Szczecinianie” są jedynym Zespołem Folklorystycznym w naszym Regionie, który posiada przyznaną i aktualną weryfikację Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), która jest członkiem UNESCO. Profesjonalizm Zespołu podziwiany jest nie tylko na arenie krajowej, ale również międzynarodowej. Dlatego Zespół w ciągu ostatnich tylko pięciu lat zapraszany był na najważniejsze i najbardziej prestiżowe Międzynarodowe Festiwale Folkloru odbywające się w Polsce, Tunezji, Indiach, Chinach, Portugalii, Włoszech, Niemczech, czy Turcji.

Zespół Reprezentacyjny Pomorza Zachodniego

Od 2018 ZPiT Szczecinianie stał się reprezentacyjnym zespołem ludowym Pomorza Zachodniego.

Posiadamy Certyfikat PS CIOFF

Od 2013 ZPiT Szczecinianie posiada weryfikację ekspertów PS CIOFF.

Honorowy Ambasador Szczecina

W roku 2013 Zespół za swoje zasługi i dokonania oraz promocję Miasta Szczecin otrzymał zaszczytny, dożywtni tytuł „Honorowego Ambasadora Szczecina”.

Grupy wiekowe

Każda prawdziwa pasja zaczyna się zawsze od poznania własnych korzeni, która poprzez zabawę pozwala poznawać nowe liczne znajomości, a te z czasem przeradzają się w prawdziwą przyjaźń i miłość, nie tylko do tańca, ale również do osób, które mieliśmy możliwość poznać.

Grupa dziecięca

Grupa dziecięca
Miejsce: Sala Taneczna - Szkoły Salezjańskie, ul. Ku Słońcu 124
(sala na piętrze)

Grupa młodzieżowa

Grupa młodzieżowa 
Miejsce: Sala Taneczna - Szkoły Salezjańskie, ul. Ku Słońcu 124
(sala na piętrze)

Grupa studencka

Grupa studencka 
Miejsce: Sala Taneczna - Szkoły Salezjańskie, ul. Ku Słońcu 124
(sala na piętrze)

Grupa dorosłych

Grupa dorosła
Miejsce: Sala Taneczna - Szkoły Salezjańskie, ul. Ku Słońcu 124
(sala na piętrze)

Nabór do zespołu

Zapraszamy na nabory do wszystkich grup wiekowych: dziecięcych, starszych dziecięcych, młodzieżowych, studenckich i dorosłych. Wszystkie zainteresowane osoby dołączeniem do nas zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonów

Ewa Ott-Kamińska

501 923 882

Krzysztof Kamiński
505 862 121

Więcej zdjęć z naszych sesji i koncertów oraz bieżące informacje o naszych występach, wyjazdach, wydarzeniach znajdziesz na naszych profilach społecznościowych. Bądź na bieżąco.

Już 24 lata z Wami!!!

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie promuje Polski folklor i tradycję, skupiając w swoim kręgu młodych i starszych pasjonatów polskiego folkloru, gdzie zawiązują się  prawdziwe przyjaźnie, tworząc jedną wielką rodzinę zakochaną w polskiej tradycji. 

+48 501 923 882 - Ewa
+48 505 862 121 - Krzysztof

ul. Ku Słońcu 35/8 71-046 Szczecin
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspiera nas
Pomorze Zachodnie


Projekt i wdrożenie strony internetowej: Studio Graficzne BluePoint
© 2019 - ZPiT Szczecinianie All rights reserved.