Międzynarodowy Festiwal "Catalina" w Rumunii

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie / Polish Folk Dance Group Szczecinianie będzie promował Pomorze Zachodnie podczas XXVI Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Catalina” w Rumunii oraz XLIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „FESTIVAL OF SOLDARUTY” w Skopji w Republice Macedonii Północnej.

W jesiennym grafiku wpisany mają również Koncert Galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Szczecinianie” w Opera na Zamku.

Zespół posiada w swym dorobku artystycznym repertuar przedstawiający tańce i pieśni ludowe z różnych regionów Polski. Zespół angażuje w swoją działalność blisko 300 artystów oraz kapelę. W 2019 roku Zespół został uhonorowany Nagrodą „Pro Arte” Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Napisane: 09 sierpnia 2022

Już 22 lata z Wami!!!

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie promuje Polski folklor i tradycję, skupiając w swoim kręgu młodych i starszych pasjonatów polskiego folkloru, gdzie zawiązują się  prawdziwe przyjaźnie, tworząc jedną wielką rodzinę zakochaną w polskiej tradycji. 

+48 501 923 882 - Ewa
+48 505 862 121 - Krzysztof

ul. Ku Słońcu 35/8 71-046 Szczecin
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspiera nas
Pomorze Zachodnie


Projekt i wdrożenie strony internetowej: Studio Graficzne BluePoint
© 2019 - ZPiT Szczecinianie All rights reserved.